Chytré struktury - Compositional Archontextures opening

Wednesday  23 March  2016  6:00 PM
Save (41) Saved (42)
Invite friends

fusion hotel Vás zve na vernisáž výstavy digitálních obrazů Chytré struktury autorky Markéty Gebrian v 360°Lounge Bar.

Markéta Gebrian, Ing.arch. je v současnosti studentkou doktorského programu na Fakultě architektury ČVUT v Praze ve studiu FLOW. Svůj magisterský titul získala na Technické univerzitě v Liberci v roce 2006. Markéta při svých cestách pracovala v několika evropských architektonických studiích, ale také v USA. Zabývá se digitální experimentální architekturou a tvorbou obrazů. V rámci otevřené výzvy umělcům Fusion Open Space, byl její projekt s názvem Smart Structures - Compositional Archontextures vybrán pro výstavní prostory 360°Lounge Baru ve fusion hotelu.

Definice chytrých struktur: "Inspirace vychází z přírody, a proto se těmto strukturám často říkám bio-inspirované materiály." Bioinspirované materiály zahrnují chytré materiály a struktury, multifunkční materiály a nanostrukturované materiály. Účelem těchto materiálů z perspektivy chytrých systémů je schopnost minimalizovat náklady na životní cyklus anebo rozšířit výkonnostní obálku. Záměrem je vyzkoumat možnosti aplikace biologicky inspirovaných multifunkčních materiálů se schopností přizpůsobit své konstrukční charakteristické vlastnosti, jež podle potřeby monitorují svůj stav, provádí samodiagnózu a samoopravy, modelují svůj tvar a řídí své fungování, do oblasti designu a architektonických struktur. "Kompoziční Archontextura - Compositional Archontexture je můj nový směr v architektuře."
Kompoziční je odvozeno od slova kompozice. Kompozice jako akce kombinování a způsob v jakém je věkomponována.Skládání prvků, komponování, rozložení a sepětí zobrazených tvarů, výstavba barevná a světelná, výsledek spojení, sloučení. Architektura - Archontextura: Archon: určovat, ovládat,stanovit pravidla, začínat.Textura: vyrábět, struktura,spojovat, stavět.

Mimo vernisáž je výstava k vidění denně od 18:00 do 2:00 hodin v 360°Lounge Baru do 30. dubna 2016.

Info o autorce: http://marketagebrian.blogspot.cz/
#fusionhotel
#360loungebar

food
Nearby hotels and apartments
360º bar & lounge
fusion hotel - Panska 9, Prague, 11000, Czech Republic

360º bar & lounge Commento inserito tramite Facebook
-- 22/03/2016 16:57
Těšíme se na Vás na zítřejší vernisáži v 18:00, Panská 9, Praha 1
360º bar & lounge
fusion hotel - Panska 9, Prague, 11000, Czech Republic
Is this your event? Claim it now

Make sure your information is up to date. Plus use our free tools to find new customers.